Munkafüzet és mező típusok
1. Munkafüzet típusok
- Fa struktúra
- Táblázat
- Adatlap
Minden munkafüzet típusnak az alapja az adatlapos nézet, de ezen kívül, mint munkafüzet típus is létezik az Adatlap.
2. Munkafüzet típusok funkciójuk szerinti leírása
Fa struktúrát célszerű akkor használni, ha a hozzácsatolt rekordokat a faelemek között mozgatni szeretnénk. Pl. a lakók elhelyezése könnyen változtatható.
Táblázatos munkafüzetet használunk a leggyakrabban, hiszen egy adott szinten általában több lakó van.
Adatlapos munkafüzetet akkor célszerű használni, ha csak lekérdezéseket akarunk rá feltenni.
3. Munkafüzetek mezői, speciális eszközei
Fa struktúra
Az első belépéskor a fastruktúra teljesen zárt. A jelre kattintva kinyílik a fastruktúra, látszanak az adott szint alatti elemek.
Valamely faelemen állva aktívvá válnak a hozzá tartozó munkafüzetek a füleken. A bal oldalon látszik maga a fa struktúra, ami jelen esetben az intézmény szolgáltatásainak helyszínei, illetve az azokhoz kapcsolódó funkciók szerint van kialakítva.
A felület nagyobbik, középső részén az adott fa elemhez tartozó munkafüzeteket jelölő fülek látszanak. Az aktív fület zöld színű aláhúzás jelzi. Az ablak középső részén annak a munkafüzetnek a tartalma látszik, amelyik fül ki van jelölve. Jelen esetben a Kérelmezők/Ellátottak adatai, amelyik egy táblázatos munkafüzet.
Intézményi adatok: a munkafüzet neve
A fa struktúra munkafüzetnek minden eleme egy rekordnak tekinthető, ezért a rekord megnyitása az adott elemre való dupla kattintással történik. Minden munkafüzet típusnak az alapja az adatlap nézet.
Adatlap nézet