Ugrás a fő tartalomra

Új oldal

1. Felhasználónév és jelszó használata, elveszett vagy eltulajdonított jelszó


A LYNEA használatához a felhasználónak szüksége van egy működő e-mail postafiókra. A felület üzemeltetője ennek a postafióknak a használatával fogja elküldeni a felhasználó jelszavát. A felhasználónév maga az email cím. Tekintettel arra, hogy a felületen végzett bármilyen tevékenység felhasználóhoz kötött és naplózott ügyeljen arra, hogy saját felhasználónevét és jelszavát ne ossza meg senkivel.

Amennyiben felhasználóneve és jelszava illetéktelenek számára hozzáférhetővé vált haladéktalanul értesítse a felület üzemeltetőjét a megadott telefonszámok egyikén:

Eltulajdonított jelszó vagy felhasználónév, az intézményből kilépett dolgozó bejelentése: 75/830-127; 20/8830-127; binder.klara@gs.hu

2. Az alkalmazás technikai bemutatása néhány felület felhasználásával

2.1. Bejelentkezés folyamata
·
  • Kapcsolja be a számítógépet (győződjön meg róla, hogy csatlakozott az internetre)

  • ·        

  • Indítsa el a Google Chrome vagy Microsoft Edge webböngészőt

  • ·        

  • A cím mezőbe írja be: edaf.lutheran.hu

  • ·        

  • Az oldal betöltődése után írja be a felhasználó névhez az email címét majd a kapott jelszót

  • ·        

  • Kattintson a „Belépés” gombra.

                    

Ha elfelejtette a jelszavát, akkor kattintson az „Elfelejtetted a jelszavad?” kérdésre, melynek eredményeként megjelenik az alábbi felület.

  

A rendszerbe felvett emailcímre automatikusan elküldjük az új jelszó rögzítését biztosító emailt. Ez maximum néhány perc. Az emailben kapott utasítások alapján végezze el a jelszó rögzítést és lépjen be a rendszerbe. A levelezőt a Chrome vagy az Edge böngészőben kell megnyitni, mert a program automatikusan abban a böngészőben nyílik meg, ami éppen aktív.

Az alkalmazás minden lapjának fejléce

  


  az adott felület újra töltése, frissíti a lapot.

  Aktuális felhasználó: rákattintva egy legördülő menüt látunk, melynek elemei: profil beállítások, hibabejelentés, kézikönyv, kijelentkezés. Ennek leírását lásd később.

  

2.2.        Az alkalmazás nyitólapja

A sor elején látható    ikonra kattintva jutunk az alábbi felületre.


 

2.2.1.        A felület

 

  


Ez az alkalmazás első munkafüzete, jelen esetben az Intézményi adatok. A felhasználó jogosultságától függ, hogy itt milyen füleket és fa elemeket lát.

2.2.2.        A felület leírása
A felületet több, különböző funkciójú területre lehet felosztani. Alapvetően ez egy fa struktúrájú munkafüzet, ami 3 fő részből és a fejlécből áll.

1.     A fa struktúra

A bal oldalon látszik maga a fa struktúra, ami jelen esetben az intézmény szolgáltatásainak helyszínei, illetve az azokhoz kapcsolódó funkciók szerint van kialakítva.

2.2.3.        A felület
 

  

2.2.4.        A felület leírása
Ennek a munkafüzetnek a megnyitása az adott elemre való dupla kattintással történik. Mivel a gondozói jogosultsággal ez a lap nem szerkeszthető, ezért minden mező halványított színű és csak a Bezárás gomb elérhető.

2.2.5.        A felület
  

2.     Fülek és aktuális munkafüzet

A felület nagyobbik, középső részén az adott fa elemhez tartozó munkafüzeteket jelölő fülek látszanak. Az aktív fület zöld színű aláhúzás jelzi. Az ablak középső részén annak a munkafüzetnek a tartalma látszik, amelyik fül ki van jelölve. Jelen esetben a Napi adatrögzítés, amelyik egy adatlapos munkafüzet.

2.3.        Napi adatrögzítés
2.3.1.        A felület
  


2.3.1.        A felület leírása
Amelyik fa elemen állunk, az ahhoz tartozó ellátottakat tartalmazza a lekérdezés. A név előtti    ikonra kattintva nyílik meg a Gondozási lap, aminek a bemutatása később történik.

Napszak: az adott műszak kiválasztása.

Napi dátum: az adott munkanap kiválasztása.

 
Lekérdezés: azoknak a neve szerepel a listában, akiknek az adott napra van Gondozási lap generálva.

FONTOS: Amennyiben hiányzik egy ellátott, vagy olyan szerepel, akinek már nem lenne itt a helye, jelezni kell a szakmai vezetőnek.